herb Zjednoczeni Trzemeszno
Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.   Zjednoczeni Trzemeszno

2018-10-13, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

Początek spotkania nie wskazywał na to, że możemy ten mecz przegrać, gdyż nasz zespół prezentował się zdecydowanie lepiej od rywali, częściej atakował i oddawał groźniejsze strzały. Niestety w 26 minucie gospodarze wyprowadzili kontrę, po której wyszli na prowadzenie, co jak się później okazało spowodowało dużą nerwowość w poczynaniach naszych zawodników, a co za tym idzie ich gra mocno "siadła". Od tego momentu wyglądało to trochę jak bicie głową w mur, gdzie brakowało pomysłu na sforsowanie obrony Ostrovii. Rywale zaś grając długą piłką próbowali zagrażać naszej bramce i na nasze nieszczęście w 26 minucie udało im się przeprowadzić kolejną groźną akcję, po której podwyższyli na 2:0.

Druga połowa miała odmienić losy spotkania ale do 70 minuty ciągle coś szwankowało w poczynaniach Zjednoczonych. Na domiar złego rywale po kolejnym błędzie naszej drużyny strzelili trzeciego gola i wydawało się, że jest już "po meczu". Dopiero w 74 minucie na strzał z dystansu zdecydował się wprowadzony chwilę wcześniej Adam Niedzielski, a piłka wpadła w samo okienko bramki gospodarzy, dając jeszcze nadzieję na korzystny rezultat trzemesznianom. Jeszcze większą nadzieję, dał dwie minuty później gol Dawida Ciążyńskiego po kolejnym strzale z dystansu i Zjednoczeni złapali kontakt z rywalem. Skrzydła, których wydawali się dostać nasi zawodnicy zostały jednak w 78 minucie brutalnie podcięte. Wychodzący do piłki Paweł Mroziński zahaczył napastnika Ostrovii w polu karnym i sędzia podyktował rzut karny dla gospodarzy. Ci zmienili go na bramkę i mimo kilku prób nie udało się już odmienić losów spotkania, które Ostrovia wygrała 4:2 wyprzedzając w tym samym o jeden punkt w tabeli Zjednoczonych.

Kolejny mecz Zjednoczeni rozegrają na własnym boisku. W sobotę 20 października podejmować będą oni Tarnovię Tarnowo Podgórne. Początek tego meczu o 15:00.