herb Sokół Pniewy
Zjednoczeni Trzemeszno   Sokół Pniewy

2018-08-15, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Pierwsza połowa była bardzo niemrawa w wykonaniu trzemesznian. Mimo, że byli zdecydowanie częściej przy piłce to nie potrafili sforsować dobrze broniących się rywali. Były co prawda trzy celne strzały Zjednoczonych ale dobrze wybronił je golkiper Sokoła. Goście natomiast mieli tak na prawdę jedną poważną sytuację i od razu zdobyli dzięki niej bramkę. Błąd w obronie trzemesznian wykorzystał Bartłomiej Graczyk, który w sytuacji sam na sam pokonał Pawła Mrozińskiego.

Druga połowa była już znacznie lepsza, oprócz początku, który był dla nas koszmarny. Po ofensywnej akcji Zjednoczonych i niepotrzebnej stracie piłki goście wyprowadzili szybką kontrę, w której faulem ratować musieli się gospodarze. Niestety będący ostatnio w formie Bartłomiej Graczyk przymierzył w samo okienko bramki i było już 2:0 dla Sokoła. Później na boisku rządzili już trzemesznianie. Akcje naszych zawodników były już znacznie groźniejsze ale cały czas rywale dobrze się bronili. Gdy już trzemesznianie wykorzystali błąd w obronie to świetnie w bramce spisywał się bramkarz gości. Kontaktowego gola udało się zdobyć w końcu w 63 minucie, kiedy po dośrodkowaniu Dawida Ciążyńskiego piłkę do własnej bramki skierował Marcin Chorzępa. To jeszcze bardziej pobudziło zawodników z Trzemeszna ale mimo wielu prób nie udało się już odmienić losów spotkaniu. Warto odnotować przede wszystkim świetny strzał Krzysztofa Chojnackiego z rzutu wolnego i sytuację sam na sam Mateusza Kaczora, które świetnie wybronił bramkarz, a także kilka niecelnych strzałów w dogodnych sytuacjach. Kilka razy z rzutu wolnego próbował również Adam Niedzielski.

Za dużą przewagą trzemesznian niech przemawia fakt, że Zjednoczeni w całym meczu oddali 16 strzałów, w tym 8 celnych, a gracze Sokoła zaledwie trzy strzały, po których strzelili dwie bramki. Bardzo defensywna taktyka stosowana przez zespół z Pniew okazuje się jednak dla nich bardzo skuteczna, gdyż w trzech meczach zdobyli oni już 7 punktów i są wiceliderem 4-ligowej tabeli.