herb Zjednoczeni Trzemeszno
Wielkopolska Komorniki   Zjednoczeni Trzemeszno

2018-04-22, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Już od pierwszego gwizdka gospodarze z Komornik próbowali zaskoczyć nas zespół bardzo wysokim pressingiem i agresywną grą. Dzięki temu oddali jeden groźny strzał, a raz sytuację ratować musiał Szymon Menz, który obronił sytuację jeden na jednego. Przy jednym z dośrodkowań i zamieszaniu pod bramką wspomniany golkiper Zjednoczonych doznał jednak urazu, gdy został trafiony kolanem w szyję. Co prawda do przerwy wytrwał na posterunku ale po przerwie zmienił go rezerwowy tego dnia Tomasz Wachowiak. Uraz prawdopodobnie nie okaże się na tyle poważny aby uniemożliwić mu grę w następnym meczu.

Po około 10 minutach kiedy gospodarze się "wyszumieli" i wyraźnie opadli z sił do głosu doszli zawodnicy Zjednoczonych. Z każdą minutą coraz bardziej nękali bramkę rywali, a strzały były za każdym razem groźniejsze. W końcu w 15 minucie po strzale z dystansu na prowadzenie wyprowadził trzemesznian Adam Niedzielski. Dwie minuty później było już 2:0. Faulowany w polu karnym był Krzysztof Chojnacki, a jedenastkę na bramkę zamienił pewnie Kamil Wysocki. Przewaga Zjednoczonych wcale jednak nie osłabła, a wręcz przeciwnie, podwyższenie wyniku wydawało się być kwestią czasu. Tak też się stało. W 33 i 42 minucie padły gole nr 3 i 4. Ich autorem był wspominany wyżej Chojnacki, który rozgrywał kapitalne zawody.

Jak się później okazało nie poprzestał on na tych dwóch golach i już w drugiej połowie, w 70 minucie strzelił kolejnego, kompletując tym samym hat-tricka i ustalając wynik spotkania na 5:0 dla trzemesznian. Ogólnie podsumowując drugą połowę to obraz gry nie różnił się od pierwszej części. Ciągła, duża przewaga Zjednoczonych, brakowało tylko koncentracji pod bramką rywali i dobrego ostatniego podania.

Podsumowując, kolejne spokojne zwycięstwo Zjednoczonych, dzięki czemu umocnili się oni na pozycji lidera grupy wschodniej poznańskiej klasy okręgowej. W następnej kolejce nasz zespół podejmować będzie w sobotę 28 kwietnia na Stadionie Miejskim w Trzemesznie zespół Avii Kamionki. Początek meczu o godzinie 17:00.