Relacja spotkania

TPS Winogrady Poznań   Zjednoczeni Trzemeszno

2017-11-11, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

Początek meczu i cała pierwsza połowa zdecydowanie należały do Zjednoczonych. Mimo bardzo ciężkiego boiska można powiedzieć, że było to najlepsze 45-minut w całej rundzie wykonaniu trzemesznian. Składne akcje, utrzymywanie się przy piłce pozwalały na częste zagrożenie pod bramką gospodarzy. Po wymianie podaniowej już w 11 minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie. Ostatnie podanie wykonał Kamil Wysocki, dzięki czemu w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Dawid Ciążyński. Ten nie pomylił się i skierował piłkę do siatki. Kilkanaście minut później było już 2:0. Tym razem Dawid Ciążyński asystował, a po jego dośrodkowaniu piłkę do bramki skierował Wojciech Durski. Mimo wielu okazji do podwyższenia wyniku do przerwy rezultat się nie zmienił. W drugiej połowie Zjednoczeni oddali zbyt wiele pola gry co wykorzystali gospodarze, którzy za wszelką cenę dążyli do uzyskania korzystnego wyniku. Najczęściej zatrzymywali się jednak na naszych obrońcach albo strzelali niecelnie. Bardzo otwarta gra TPS-u pozwoliła za to groźnie kontrować. Po takich kontrach trzemesznianie mieli wiele szans na podwyższenie prowadzenia. Groźnie strzelali chociażby Daniel Szymański, Adam Niedzielski czy Kamil Wysocki, ale piłka do siatki nie wpadła. Gospodarzom udało się natomiast strzelić kontaktowego gola po rzucie rożnym w 73 minucie. Poczuli wtedy wiatr w żagle i otworzyli się jeszcze bardziej. To jednak im nie pomogło, gdyż więcej goli nie strzelili, a pozwoliło to trzemesznianom na coraz więcej kontr. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Zjednoczeni wygrali 2:1.

Dzięki temu zwycięstwu i porażce drużyny z Kostrzyna trzemesznianie przerwę zimową spędzą na fotelu lidera z 9-punktową przewagą. Następny ligowy mecz Zjednoczeni rozegrają natomiast dopiero w rundzie wiosennej, prawdopodobnie 17 lub 24 marca. Przed przerwą zimową trener naszej drużyny zaplanował jeszcze jeden mecz sparingowy, w którym w środę 22 listopada zagramy w Bydgoszczy z miejscową SP Zawiszą. Później nasi zawodnicy otrzymają zasłużoną przerwę zimową i do treningów powrócą 15 stycznia.

TPS Winogrady Poznań - Zjednoczeni Trzemeszno 1:2 (0:2)

Bramki dla Zjednoczonych: Dawid Ciążyński 11', Wojciech Durski 25'

STATYSTYKI MECZOWE

TPS Winogrady Poznań