herb Poznańska 13 Poznań
Zjednoczeni Trzemeszno   Poznańska 13 Poznań

2017-08-26, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Już przed meczem trzemesznianie borykali się z drobnymi kontuzjami kilku zawodników. Jak się okazało w sobotnie popołudnie Dawid Ciążyński i Krzysztof Chojnacki nie byli w pełni zdolni do gry i usiedli tylko na ławce rezerwowych. Uraz Krzysztofa Majchrzaka "odezwał się" natomiast w trakcie drugiej połowy przez co musiał być on zmieniony. Nie przeszkodziło to jednak w zdobyciu kolejnych trzech punktów naszej drużyny.

Od pierwszego gwizdka Zjednoczeni grali trochę nerwowo i mimo, że starali się szanować piłkę to brakowało uderzeń i czystych sytuacji. Dopiero z biegiem czasu zaznaczyli swoją przewagę i lepiej operowali piłką. W 8 minucie dogodną szansę miał Wojciech Durski, jednak piłkę po jego strzale w ostatniej chwili wyciągając rękę obronił golkiper "Trzynastki". Szczególnie groźne dla przyjezdnych były rzuty rożne wykonywane przez Szymona Mellera i Kamila Wysockiego. Właśnie po jednym z nich, wykonywanym przez tego drugiego piłkę do bramki w 34 minucie skierował wspomniany Durski i wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Kilka minut wcześniej groźny strzał zanotował też Daniel Szymański, jednak bramkarz z Poznania wykazał się refleksem i obronił jego strzał. Dwie minuty po bramce dla Zjednoczonych mógł być remis. Dobrą akcję przeprowadzili goście oddając w jednej chwili praktycznie dwa strzały. Najpierw uderzenie wybronił Szymon Menz, a później piłka po strzale rywala odbiła się od obrony Zjednoczonych i wypadła w pole zażegnując niebezpieczeństwo. Do przerwy wynik nie uległ jednak zmianie.

W drugiej połowie gra trzemesznian była już zdecydowanie lepsza i przewaga jeszcze wyraźniejsza. Zjednoczeni grali już to co mieli zaplanowane i stwarzali sobie groźne sytuacje, które nie zostały jednak wykorzystane. Warto odnotować chociażby niecelne strzały w dogodnych sytuacjach Kamila Wysockiego i Wojciecha Durskiego, który trafił w poprzeczkę oraz niewykorzystaną sytuację sam na sam z bramkarzem Michała Wiśniewskiego. W 64 minucie goście znowu mieli szanse na wyrównanie ale po raz kolejny nasz zespół uratował Szymon Menz, broniąc w sytuacji sam na sam. Cztery minuty później nastąpiła jednak rehabilitacja Michała Wiśniewskiego, który po raz kolejny znalazł się w sytuacji jeden na jednego z bramkarzem, ale tym razem się nie pomylił i wpakował piłkę do siatki, dzięki czemu było już 2:0. Piłkarze z grodu Kilińskiego nie chcieli poprzestać na dwóch golach i stwarzali sobie kolejne szanse. Najlepsze z nich mieli wprowadzony Bartosz Czarnecki, Adam Niedzielski, który trafił w boczną siatkę oraz Eryk Grzegorski, po którego strzale piłkę wyłapał jednak bramkarz gości. Zbyt duże rozluźnienie w szeregach obronnych Zjednoczonych mogło doprowadzić jeszcze w doliczonym czasie gry do straty bramki. Po raz kolejny na posterunku był jednak "Menzik", który sparował groźny strzał napastnika z Poznania. Sędzie po tej akcji zakończył jednak mecz i trzemesznianie zainkasowali kolejne trzy punkty, broniąc pierwszego miejsca w tabeli!

W następną sobotę - 2 września - Zjednoczeni udadzą się na wyjazdowy mecz 3 kolejki do Jarosławca, by zmierzyć się z tamtejszym Orkanem. Początek meczu w Jarosławcu o 15:00.

Zjednoczeni Trzemeszno - Poznańska 13 Poznań 2:0 (1:0);

Bramki: Wojciech Durski 34', Michał Wiśniewski 68';