herb Warta Śrem
Warta Śrem   Zjednoczeni Trzemeszno

2017-08-19, 17:00

Już od pierwszego gwizdka widać było, że gospodarze zaczęli mecz jakby wystraszeni - cofnięci głęboko na własnej połowie. Dzięki temu to piłkarze Zjednoczonych szybko narzucili swój styl gry i już w pierwszych dwóch minutach poważnie zagrozili bramce Warty. Sprawdziło się stare polskie porzekadło - "do trzech razy sztuka". Już w 4 minucie po perfekcyjnym dośrodkowaniu Michała Wiśniewskiego piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza Warty skierował Dawid Ciążyński. Dwie minuty później groźną akcję (jak się później okazało jedyną w meczu!) przeprowadzili gospodarze. Piłka po strzale napastnika ze Śremu poszybowała jednak obok bramki Szymona Menza. Później wszystko układało się już po myśli Zjednoczonych, którzy prowadzili grę i raz po raz nękali bramkę Warty. Na domiar złego dla gospodarzy w 16 minucie czerwoną kartką za faul na wychodzącym na czystą pozycję Krzysztofie Chojnackim otrzymał grający trener drużyny ze Śremu. Przed przerwą mimo ogromnej przewagi udało się strzelić jeszcze jednego gola, którego autorem był wspomniany wyżej Chojnacki.

Pierwsze 10 minut drugiej połowy to jedyny moment w meczu, w którym Zjednoczeni zaczęli grać nerwowo. Spowodowane to było mocnym wyjściem na drugą połowę Warty, która zaczęła grać agresywnie licząc na poprawę wyniku. Nie udało się im jednak w tym czasie ani razu zagrozić naszej bramce. Gdy trzemesznianie ponownie doszli do głosu Warta grała już o jak najmniejszy wymiar kary. Zjednoczeni dobili rywala pomiędzy 62 a 65 minutą, strzelając wtedy szybkie trzy bramki i było już 5:0. Najpierw do siatki trafił Szymon Meller, później akcję Dawida Ciążyńskiego wykończył głową Daniel Szymański, a kolejną dołożył sam Ciążyński. Cały czas trzemesznianie nie zwalniali jednak tempa i co chwile atakowali bramkę rywali. Efektem tego była jeszcze jedna bramka. W 79 minucie wynik na 6:0 dla Zjednoczonych ustalił Krzysztof Chojnacki, dla którego był to już drugi gol tego dnia. Więcej bramek już nie padło, choć sytuacje ku temu były. Ostatecznie więc trzemesznianie po tak wysokim zwycięstwie po 1 kolejce są liderem tabeli.

Należy dodać, że był to oficjalny debiut w roli pierwszego trenera drużyny seniorskiej Damiana Malczewskiego oraz jego asystenta Mirosława Maciejewskiego. Jak widać był to debiut nad wyraz udany!

Już w następnej kolejce Zjednoczeni podejmować będą na Stadionie Miejskim w Trzemesznie beniaminka rozgrywek - Poznańską 13 Poznań. Mecz odbędzie się w sobotę, 26 sierpnia o 16:00.

Warta Śrem

2. Michał Wiśniewski  (1 asysta)
3. Marcin Nowak
4. Krzysztof Majchrzak