Przełamanie Zjednoczonych - Olimpia pokonana

• autor: admin, 2018-08-26 22:00

W sobotnie popołudnie Zjednoczeni Trzemeszno podejmowali w ramach 5 kolejki Wielkopolskiej IV ligi innego beniaminka tych rozgrywek - Olimpię Koło. Mimo dużej przewagi w drugiej połowie dopiero w samej końcówce udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Jedyną bramkę w meczu strzelił z rzutu karnego Kamil Wysocki.

Po dwóch porażkach z rzędu trzemesznianie byli bardzo zmobilizowani by w końcu zdobyć pełną pulę. Pokazali to już w pierwszych dwóch akcjach gdzie poważnie zagrozili bramce gości. Niestety później nie było już tak kolorowo i cała pierwsza połowa była dość przeciętnym widowiskiem z obu stron. Nasi zawodnicy mieli jeszcze swoje sytuacje w końcówce pierwszej części i raz nawet udało się umieścić piłkę w siatce gości ale sędzia po strzale Błażeja Matysiaka dopatrzył się jednak jego faulu. Przyjezdni również mieli swoje 5 minut, zwłaszcza uderzając raz po rykoszecie minimalnie niecelnie i oddając strzał, co prawda zbyt lekki po rzucie rożnym.

W drugiej połowie mecz wyglądał już jednak znacznie inaczej. Zjednoczeni co chwilę atakowali bramkę gości. Akcje były raz mniej, raz bardziej groźne ale podobnie jak było to we wcześniejszych meczach "nic nie chciało wpaść". Duże zagrożenie nasi zawodnicy stwarzali po stałych fragmentach gry. Było to efektem bardzo ostrej gry zespołu z Koła i dużej ilości rzutów wolnych dla Zjednoczonych (goście otrzymali aż 6 żółtych kartek). Po jednym z tych rzutów wolnych bramkarz sparował piłkę na rzut rożny. W poprzeczkę po jednej z akcji strzelał też Kamil Wysocki. W większości sytuacji brakowało przysłowiowej kropki nad "i". Brakowało dokładności w polu karnym Olimpii i nieco szczęścia po strzałach gospodarzy. Dopiero w 87 minucie udało się przechylić szalę zwycięstwa na naszą korzyść. Wcześniej faulowany w polu karnym był Krzysztof Chojnacki, który uciekł obrońcy przyjezdnych i znajdując się w korzystniejszej sytuacji został sfaulowany przez rywala. Sędzia wskazał na jedenasty metr, a skutecznym egzekutorem rzutu karnego był Kamil Wysocki. Dopiero po tej bramce broniący się przez całą drugą połowę goście próbowali rzucić się do ataku ale zdołali oddać tylko jeden strzał, który pewnie obronił Paweł Mroziński. Więcej bramek już nie padło i Zjednoczeni zdołali się przełamać po nieudanych dwóch wcześniejszych meczach i pokonali Olimpię Koło 1:0.

W kolejnym meczu trzemesznianie zmierzą się w środę 29 sierpnia o 16:00 w Wągrowcu z miejscową Nielbą.

Zjednoczeni Trzemeszno - Olimpia Koło 1:0 (0:0)

Bramka dla Zjednoczonych: Kamil Wysocki 87' (karny)

Paweł Mroziński, Dawid Ciążyński (89' Kacper Lewandowski), Michał Kachniarz (c), Marcin Nowak, Bartosz Andrzejewski, Wojciech Durski, Kamil Wysocki, Błażej Matysiak (66' Bartosz Czarnecki), Szymon Meller (78' Michał Wiśniewski), Mateusz Kaczor, Krzysztof Chojnacki. Ponadto w rezerwie: Tomasz Wachowiak, Hubert Siwa, Sebastian Ferenc

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.Zjednoczeni Trzemeszno

Zjednoczeni Trzemeszno - Tarnovia Tarnowo Podgórne
LKS Gołuchów - Pogoń Nowe Skalmierzyce
Olimpia Koło - Polonia Kępno
Victoria Września - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
Warta Międzychód - Obra 1912 Kościan
Sokół Pniewy - Polonia 1912 Leszno