Okazałe zwycięstwo na początek!

• autor: admin, 2018-08-05 10:15

Udany start po powrocie do IV ligi zaliczyli we wczorajszym meczu Zjednoczeni Trzemeszno. Po pełnym emocji widowisku pokonali spadkowicza z III ligi – Centrę Ostrów Wielkopolski 6:3.

Spotkanie toczone było w bardzo dużym upale, toteż przed i w przerwie meczu uprzejmością wykazali się strażacy z OSP Trzemeszno zrosili nieco bieżnię.

Przed meczem nastąpiła również miłą uroczystość. Burmistrz Krzysztof Dereziński i przewodniczący Rady Miejskiej Sławomir Peno wręczyli kapitanowi drużyny Michałowi Kachniarzowi okazały puchar za awans trzemeszeńskiego zespołu do IV ligi.

Sam mecz dostarczył licznie zgromadzonym kibicom sporo emocji. Po 18 minutach było już 4:1 dla Zjednoczonych. W 5 minucie na prowadzenie nasz zespół wyprowadził Krzysztof Majchrzak, a chwilę później na 2:0 podwyższył Krzysztof Chojnacki. Przy tym stanie goście strzelili kontaktowego gola ale szybko kolejne dwie bramki dla trzemesznian strzelili Szymon Meller i Adam Niedzielski. Nie było to jednak koniec emocji. Jeszcze przed przerwą Centra zdobyła drugą bramkę ale to tuż po przerwie zrobiło się naprawdę gorąco. Po zagraniu piłki ręką przez Michała Kachniarza ostrowianie mieli rzut karny, który zamienili na gola i doprowadzili do rezultatu 4:3. Nasi zawodnicy odpowiedzieli jednak najlepiej jak potrafili strzelając piątą bramkę. Jej autorem był Kacper Serwatka, który popisał się świetnym strzałem z dystansu. Już w samej końcówce Zjednoczeni przypieczętowali jeszcze bardziej swoje premierowe zwycięstwo. Po znakomitym podaniu Dawida Ciążyńskiego (zaliczył w tym meczu 4 asysty!) Szymon Meller strzelił swojego drugiego gola ustalając wynik meczu na 6:3.

Podsumowując Zjednoczeni bardzo dobrze rozpoczęli sezon i po 1 kolejce (nie odbyło się jeszcze jedno spotkanie) są liderem IV-ligowej tabeli!

Zjednoczeni Trzemeszno – Centra Ostrów Wielkopolski 6:3 (4:2)

Bramki dla Zjednoczonych: Krzysztof Majchrzak 5’, Krzysztof Chojnacki 8’, Szymon Meller 16’, 80’, Adam Niedzielski 18’, Kacper Serwatka 53’;

Tomasz Wachowiak, Robert Pepliński (55’ Michał Wiśniewski), Michał Kachniarz ©, Krzysztof Majchrzak, Bartosz Andrzejewski (67’ Błażej Matysiak), Adam Niedzielski, Kamil Wysocki, Szymon Meller, Dawid Ciążyński (88’ Sebastian Ferenc), Kacper Serwatka (55’ Wojciech Durski), Krzysztof Chojnacki. Ponadto w rezerwie: Paweł Mroziński

Victoria WrześniaZjednoczeni Trzemeszno

KS Opatówek - Obra 1912 Kościan
Pogoń Nowe Skalmierzyce - Kotwica Kórnik
Zjednoczeni Trzemeszno - Sokół Pniewy
Polonia Kępno - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
Krobianka Krobia - Polonia 1912 Leszno
Victoria Września - Centra Ostrów Wlkp.