9 mecz z rzędu bez straty gola i kolejne 3 punkty!

• autor: admin, 2018-06-03 12:38

We wczorajszym meczu przeciwko Piastowi Kobylnica trzemesznianie odnieśli kolejne zwycięstwo, nie tracąc przy tym bramki w 9 meczu z rzędu! Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:0.

Spotkanie rozgrywane był w ogromnym upale co nieszczególnie pomagało obu zespołom. Warto dodać, że mimo iż nasza drużyna ma już pewny awans to goście z Kobylnicy ciągle walczą o awans do Ligi Międzyokręgowej i nie przyjechali do Trzemeszna z myślą gry o nic. Pierwsza połowa była bardzo niemrawa, zwłaszcza w wykonaniu Zjednoczonych. Nie widać było takiego zaangażowania jak w poprzednich meczach. Próbowali to wykorzystać goście, którzy jednak w większości przypadków kończyli swoje akcje w okolicach pola karnego trzemesznian. Dwa razy udało się im poważnie zagrozić bramce Szymona Menza. Raz po silnym strzale rywala piłka odbiła się od poprzeczki, a drugi raz po złym wyrzucie piłki zawodnik Piasta trafił w naszego golkipera, czym ten naprawił swój błąd. Mimo słabszej gry niż w poprzednich meczach Zjednoczeni częściej strzelali na bramkę gości. Brakowało jednak skuteczności i najczęściej piłka mijała światło bramki. Najgroźniejszym strzałem popisał się Bartosz Czarnecki, jednak znakomitą paradą popisał się bramkarz Piasta parując piłkę na rzut rożny.

W drugiej połowie widać było już więcej chęci po stronie naszego zespołu. Mimo, że boisko z powodu kontuzji kolana opuścić musiał Robert Pepliński (nie wiadomo na ile poważna okaże się kontuzja i ile potrwa jego przerwa w grze) oraz od 57 minuty musieliśmy radzić sobie w 10-tkę po czerwonej kartce (za dwie żółte) dla Mikołaja Humańskiego to ciągle Zjednoczeni przeważali. Gracze Piasta próbowali wykorzystać swoją przewagę liczebną ale ta sztuka nie przyniosła większego efektu. Co prawda chwilę po czerwonej kartce mieli swoją najdogodniejszą okazję, kiedy tuż przed Szymonem Menzem z piłką znalazł się Marek Kulczak, ale fatalnie przestrzelił nad bramką. Później rywale nie potrafili stworzyć sobie takiej groźnej sytuacji, a lepiej z gry wyglądali zawodnicy z grodu Kilińskiego. Przewagę tę udało się udokumentować w 64 minucie. Po rajdzie lewą stroną Dawida Ciążyńskiego i zagraniu piłki w pole karne akcję wykończył Szymon Meller wyprowadzając naszą drużynę na prowadzenie. Wiadomo było, że głównym celem będzie zabezpieczenie tyłów ale nasi zawodnicy nie rezygnowali z odważnych ataków. Zaskoczyło to chyba trochę przeciwników, którzy do końca nie potrafili wykorzystać gry w przewadze. W 61 minucie mieli co prawda kolejną szansę ale na posterunku był golkiper Zjednoczonych. Później trzemesznianie próbowali jak najdłużej utrzymywać się przy piłce na połowie rywali. Ta sztuka w pełni im się udawała i gdy wydawało się, że "dowiozą" skromne zwycięstwo do końca meczu to w ostatniej minucie spotkania po dośrodkowaniu Dawida Ciążyńskiego z rzutu wolnego piłkę głową do bramki wpakował Karol Karasiewicz dobijając Piasta. Po tej bramce sędzia zakończył spotkanie, a nasza drużyna pokonała gości 2:0, zachowując w 9 meczu z rzędu czyste konto!

W następnym meczu Zjednoczeni udadzą się na ostatni wyjazdowy mecz w tym sezonie. W niedzielę 10 czerwca zagrają z Wiarą Lecha w Poznaniu przy ulicy Gdańskiej. Początek meczu o 18:00.

Zjednoczeni Trzemeszno - Piast Kobylnica 2:0 (0:0)

Bramki dla Zjednoczonych: Szymon Meller 64'. Karol Karasiewicz 90'

Szymon Menz, Robert Pepliński (46' Hubert Siwa), Michał Kachniarz (c), Marcin Nowak, Mikołaj Humański, Adam Niedzielski, Kamil Wysocki, Bartosz Czarnecki (55' Krzysztof Chojnacki), Szymon Meller, Dawid Ciążyński, Wojciech Durski (74' Karol Karasiewicz). Ponadto w rezerwie: Oliwier Kaczmarek

STATYSTYKI MECZOWE

Zjednoczeni Trzemeszno

Piast Kobylnica

Gole

Strzały celne

Strzały niecelne

Żółte kartki

Czerwone kartki

Orkan ŚmiłowoZjednoczeni Trzemeszno
Orkan Śmiłowo 3:2 Zjednoczeni Trzemeszno
2018-09-15, 15:00:00

Zjednoczeni TrzemesznoPolonia Kępno
Zjednoczeni Trzemeszno   Polonia Kępno
2018-09-22, 16:00:00

Pogoń Nowe Skalmierzyce 1:0 Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
Krobianka Krobia 1:0 LKS Gołuchów
Orkan Śmiłowo 3:2 Zjednoczeni Trzemeszno
Nielba Wągrowiec 0:0 Unia Swarzędz
Olimpia Koło 0:1 Centra Ostrów Wlkp.
KS Opatówek 2:0 Victoria Września
Polonia 1912 Leszno 2:1 Lubuszanin Trzcianka
Polonia Kępno 1:0 Warta Międzychód
Tarnovia Tarnowo Podgórne 0:1 Obra 1912 Kościan
Sokół Pniewy 2:4 Kotwica Kórnik

Unia Swarzędz - Kotwica Kórnik
LKS Gołuchów - Polonia 1912 Leszno
Olimpia Koło - Nielba Wągrowiec
Zjednoczeni Trzemeszno - Polonia Kępno
Warta Międzychód - Krobianka Krobia
Lubuszanin Trzcianka - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
Victoria Września - Orkan Śmiłowo
Centra Ostrów Wlkp. - Obra 1912 Kościan