Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Zjednoczeni nie zwalniają mimo awansu

• autor: admin, 2018-05-28 23:09

W sobotę 26 maja Zjednoczeni Trzemeszno udali się na wyjazdowe, derbowe spotkanie z Vitcovią Witkowo. Pokazali w nim, że nieważne czy zapewniony jest już awans to do końca grać będą o zwycięstwa w każdym meczu. Po dość jednostronnym meczu wygrali spotkanie 3:0.

Więcej w rozwinięciu:

Na początku spotkania trzemesznianie nie forsowali zbytnio tempa i czekali na to co zrobią gospodarze, którzy w tym czasie oddali tylko jeden niecelny strzał. Po około kwadransie nasi zawodnicy "wrzucili już drugi bieg" i osiągnęli dość znaczącą przewagę. Mimo kilku ciekawych akcji brakowało jednak kropki nad "i". Na prowadzenie udało się wyjść w 35 minucie. Po rajdzie lewą stroną Dawida Ciążyńskiego i dośrodkowaniu w pole karne piłkę do siatki skierował Szymon Meller. Przy tak skromnym prowadzeniu obie drużyny zeszły na przerwę, mimo że były jeszcze sytuacje aby podwyższyć prowadzenie.

Po rozpoczęciu drugiej części obraz niewiele się zmienił, a w dodatku w 57 minucie Zjednoczeni podwyższyli na 2:0. Po długim wykopie Szymona Menza piłka minęła wszystkich zawodników gospodarzy, a najprzytomniejszy i najszybszy okazał się Dawid Ciążyński, który dopadł do odbijającej się bezpańskiej piłki i przelobował wychodzącego bramkarza Vitcovii. Później trzemesznianie nieco spuścili z tonu, choć nadal mieli swoje sytuacje. Kontrować próbowali jednak gospodarze i zaprezentowali kilka ładnych zagrań. Zwłaszcza dwie sytuacje były bardzo groźne. Najpierw mocny strzał jednego z graczy Vitcovii zatrzymał się na poprzeczce bramki, a niedługo później po błędzie obrony Zjednoczonych w sytuacji sam na sam nasz zespół uratował Szymon Menz. W końcówce witkowianie bardzo się otworzyli, dzięki czemu coraz więcej groźnych sytuacji mieli piłkarze z Trzemeszna. Gdy wydawało się, że mecz skończy się wynikiem 2:0 w ostatniej akcji meczu na 3:0 podwyższył Adam Niedzielski, który dobił strzałem zza pola karnego wcześniejszy strzał Bartosza Czarneckiego. Od razu po tej bramce sędzia zakończył mecz i trzemesznianie cieszyli się z kolejnego zwycięstwa, a zarazem ósmego meczu z rzędu bez straconego gola i zwiększeniem przewagi nad drugą 1922 Lechią Kostrzyn do 16 punktów.

W następnej kolejce Zjednoczeni podejmować będą na Stadionie Miejskim w Trzemesznie zespół Piasta Kobylnica. Początek meczu w sobotę 2 czerwca o godzinie 15:00.

Vitcovia Witkowo - Zjednoczeni Trzemeszno 0:3 (0:1)

Bramki dla Zjednoczonych: Szymon Meller 35', Dawid Ciążyński 57', Adam Niedzielski 90'