Zwycięstwo w meczu na szczycie

• autor: admin, 2017-11-06 18:29

W sobotnie południe Zjednoczeni Trzemeszno podejmowali w hitowym meczu 12 kolejki grupy wschodniej poznańskiej okręgówki trzecią w tabeli Wiarę Lecha Poznań. Trzemesznianie mimo, że nie zagrali rewelacyjnego meczu, wygrali to spotkanie 2:0.

Mecz rozpoczął się już o godzinie 12:00 z uwagi na prośbę gości, którzy zaraz po spotkaniu w Trzemesznie jechali do Zabrza kibicować Lechowi Poznań.

Od początku inicjatywę przejęli trzemesznianie, którzy przeważali przez całą pierwszą połowę. Co prawda po złym podaniu Roberta Peplińskiego i przejęciu piłki przez napastnika z Poznania to goście jako pierwsi oddali strzał. Później jednak to już Zjednoczeni wyraźnie dominowali ale byli nieskuteczni. Dopiero w 41 minucie do siatki rywali z rzutu wolnego trafił Adam Niedzielski. Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. Ciągle atakowali trzemesznianie ale ciągle brakowało dokładnego ostatniego podania i postawienia kropki nad "i". Wynik podwyższyć udało się w 75 minucie, a autorem drugiego był ponownie Adam Niedzielski, który wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Kamila Wysockiego. Ta bramka nieco uśpiła chyba graczy Zjednoczonych, gdyż w końcówce spotkania oddali pole gry przyjezdnym. Zbyt cofnięci trzemesznianie pozwolili piłkarzom Wiary Lecha na przeprowadzenie kilku akcji, w tym dwóch bardzo groźnych. Na szczęście po jednej z nich piłka po strzale poleciała nad bramką, a w drugiej przed stratą gola zespół uratował dwukrotnie (strzał plus dobitka) broniący tego dnia bramki ekipy z Trzemeszna 16-letni Oliwier Kaczmarek. Więcej bramek więc nie padło i ostatecznie Zjednoczeni Trzemeszno pokonali rywali 2:0.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej trzemesznianie zagrają na wyjeździe z piątym w tabeli TPS-em Winogrady Poznań. Mecz odbędzie się w sobotę 11 listopada o godzinie 14:00. Wiadomo jednak już, że dzięki 6-punktowej przewadze nad drugą w tabeli 1922 Lechią Kostrzyn, że Zjednoczeni zapewnili sobie już tytuł Mistrza Jesieni.

Zjednoczeni Trzemeszno - Wiara Lecha Poznań 2:0 (1:0)

Bramki dla Zjednoczonych: Adam Niedzielski 41', 75'

STATYSTYKI MECZOWE

Zjednoczeni Trzemeszno