Zwycięstwo w meczu na szczycie

• autor: admin, 2017-11-06 18:29

W sobotnie południe Zjednoczeni Trzemeszno podejmowali w hitowym meczu 12 kolejki grupy wschodniej poznańskiej okręgówki trzecią w tabeli Wiarę Lecha Poznań. Trzemesznianie mimo, że nie zagrali rewelacyjnego meczu, wygrali to spotkanie 2:0.

Mecz rozpoczął się już o godzinie 12:00 z uwagi na prośbę gości, którzy zaraz po spotkaniu w Trzemesznie jechali do Zabrza kibicować Lechowi Poznań.

Od początku inicjatywę przejęli trzemesznianie, którzy przeważali przez całą pierwszą połowę. Co prawda po złym podaniu Roberta Peplińskiego i przejęciu piłki przez napastnika z Poznania to goście jako pierwsi oddali strzał. Później jednak to już Zjednoczeni wyraźnie dominowali ale byli nieskuteczni. Dopiero w 41 minucie do siatki rywali z rzutu wolnego trafił Adam Niedzielski. Druga połowa niewiele różniła się od pierwszej. Ciągle atakowali trzemesznianie ale ciągle brakowało dokładnego ostatniego podania i postawienia kropki nad "i". Wynik podwyższyć udało się w 75 minucie, a autorem drugiego był ponownie Adam Niedzielski, który wpakował piłkę do siatki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego przez Kamila Wysockiego. Ta bramka nieco uśpiła chyba graczy Zjednoczonych, gdyż w końcówce spotkania oddali pole gry przyjezdnym. Zbyt cofnięci trzemesznianie pozwolili piłkarzom Wiary Lecha na przeprowadzenie kilku akcji, w tym dwóch bardzo groźnych. Na szczęście po jednej z nich piłka po strzale poleciała nad bramką, a w drugiej przed stratą gola zespół uratował dwukrotnie (strzał plus dobitka) broniący tego dnia bramki ekipy z Trzemeszna 16-letni Oliwier Kaczmarek. Więcej bramek więc nie padło i ostatecznie Zjednoczeni Trzemeszno pokonali rywali 2:0.

W ostatniej kolejce rundy jesiennej trzemesznianie zagrają na wyjeździe z piątym w tabeli TPS-em Winogrady Poznań. Mecz odbędzie się w sobotę 11 listopada o godzinie 14:00. Wiadomo jednak już, że dzięki 6-punktowej przewadze nad drugą w tabeli 1922 Lechią Kostrzyn, że Zjednoczeni zapewnili sobie już tytuł Mistrza Jesieni.

Zjednoczeni Trzemeszno - Wiara Lecha Poznań 2:0 (1:0)

Bramki dla Zjednoczonych: Adam Niedzielski 41', 75'

STATYSTYKI MECZOWE

Zjednoczeni Trzemeszno

Wiara Lecha Poznań

Gole

Strzały celne

Strzały niecelne

Żółte kartki

Czerwone kartki

Oliwier Kaczmarek, Robert Pepliński, Michał Kachniarz (c), Krzysztof Majchrzak, Michał Wiśniewski, Daniel Szymański, Adam Niedzielski, Wojciech Durski (73' Szymon Meller), Dawid Ciążyński (83' Grzegorz Meller), Kamil Wysocki (89' Bartosz Czarnecki), Krzysztof Chojnacki. Ponadto w rezerwie: Adam Garczyk, Marcin Nowak, Eryk Grzegorski, Hubert Siwa

Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.Zjednoczeni Trzemeszno

Zjednoczeni Trzemeszno - Tarnovia Tarnowo Podgórne
LKS Gołuchów - Pogoń Nowe Skalmierzyce
Olimpia Koło - Polonia Kępno
Victoria Września - Ostrovia 1909 Ostrów Wlkp.
Warta Międzychód - Obra 1912 Kościan
Sokół Pniewy - Polonia 1912 Leszno