Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

W końcu pewne zwycięstwo

• autor: admin, 2017-06-16 18:22

W czwartek, w święto Bożego Ciała Zjednoczeni Trzemeszno zmierzyli się na wyjeździe w derbowym meczu z Pelikanem Niechanowo. Był to mecz, o którym możemy powiedzieć, że trzemesznianie w końcu udokumentowali swoją przewagę wysokim zwycięstwem.

Więcej w rozwinięcu:

Od początku spotkania przewagę osiągnęła nasza drużyna, która nękała bramkę gospodarzy. Dzięki temu już w 5 minucie po dobrej centrze Kamila Wysockiego piłkę do bramki skierował Wojciech Durski. To pozwoliło uspokoić nieco grę, ale cały czas inicjatywa była po stronie Zjednoczonych. Nasz zespół stwarzał sobie szanse niemal przez całą pierwszą część. Gospodarze również cztery razy odgryźli się stwarzając sobie dogodne sytuacje, ale na szczęście dla nas ich strzały były niecelne. Jeszcze przed przerwą udało się zdobyć drugiego gola, którego autorem tym razem był Dawid Ciążyński. "Toni" popisał się indywidualną akcją po której strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Pelikana. Początek drugiej połowy nie był już dla trzemesznian tak dobry jak pierwsza połowa, ale nadal gospodarze musieli się bronić przed naszymi atakami. Dopiero między 55 a 65 minutą gracze z Niechanowa ruszyli z większym animuszem i zdominowali pole gry tworząc sobie kilka sytuacji. Nie potrafili jednak pokonać Szymona Menza. W 62 minucie gospodarze mieli najlepszą okazję, bowiem po faulu Adama Niedzielskiego wykonywali rzut karny. Tym razem również jednak lepszy od napastnika okazał się "Menzik". Trzy minuty później niechanowianie strzelili jednak kontaktowego gola po zamieszaniu pod bramką. Ten gol pobudził jednak trzemesznian, którzy znowu zaczęli prowadzić grę i w krótkim odstępie czasu zanotowali wiele strzałów. Końcówka meczu to już otwarta gra z obu stron. Obie drużyny atakowały i strzelały na bramkę ale w końcu skuteczność odezwała się w Zjednoczonych, którzy po strzałach Eryka Grzegorskiego, Daniela Szymańskiego i ponownie Wojciecha Durskiego strzelili kolejne trzy bramki. Gospodarze nie potrafili już odpowiedzieć i mecz zakończył się wynikiem 5:1 dla Zjednoczonych. Warto również odnotować, że cztery asysty zanotował w tym spotkaniu Kamil Wysocki, a o przewadze trzemesznian świadczy chociażby liczba aż 32 strzałów (w tym 17 celnych), przy 12 strzałach gospodarzy.

Pelikan Niechanowo - Zjednoczeni Trzemeszno 1:5 (0:2);

Bramki dla Zjednoczonych: Wojciech Durski 5', 89', Dawid Ciążyński 45', Eryk Grzegorski 74', Daniel Szymański 90';