Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Pierwsza porażka w rundzie wiosennej

• autor: admin, 2017-04-30 20:56

W sobotni wieczór Zjednoczeni Trzemeszno rozegrali kolejny mecz ligowy, mierząc się tym razem w Poznaniu z miejscową drużyną Wiary Lecha. Mimo dobrej gry w pierwszej połowie, grający przez całą drugą część w osłabieniu trzemesznianie nie zdołali utrzymać korzystnego wyniku i ulegli 2:3.

Więcej w rozwinięciu:

Spotkanie na początku wyglądało na niezbyt emocjonujące, a oba zespoły badały się wzajemnie. Po błędzie w ustawieniu gospodarze w 9 minucie zdołali wyjść na prowadzenie, z którego jednak długo się nie cieszyli. Od tego momentu do głosu doszli Zjednoczeni, którzy co rusz rozdzierali niezbyt dobrze grającą obronę Wiary Lecha. W 15 i 22 minucie nasz zespół po strzałach Daniela Szymańskiego zdobył dwie identyczne bramki po dośrodkowaniach najpierw Kamila Wysockiego, a następnie Dawida Ciążyńskiego. Taki obraz gry trwał aż do 40 minuty. Nasi zawodnicy grali pewnie w obronie, a dodatkowo nie mieli wielkich problemów ze stwarzaniem sytuacji. Brakowało tylko skutecznego wykończenia. Niestety w owej minucie doszło do starcia między Danielem Szymańskim, a jednym z zawodników gospodarzy, po którym sędzia ukarał naszego gracza czerwoną kartką. Wiadomo było więc, że grając w dziesiątkę ciężko będzie utrzymać korzystny rezultat. Druga połowa w związku z tym wyglądała zupełnie inaczej. Do ataków ruszyli gospodarze, a trzemesznianie nastawili się na kontry. Niestety dość szybko, bo już w 51 minucie Poznaniacy po błędzie w obronie zdołali wyrównać i dostali wiatru w żagle. 20 minut później również wykorzystali nasze błędy i wyszli na prowadzenie, którego jak się później okazało nie oddali już do końca. W końcówce mecz był bardzo otwarty, gdyż próbujący odrabiać straty trzemesznianie stwarzali groźne sytuacje, a zawodnicy Wiary Lecha kontrowali wykorzystując braki w szeregach obronnych, jednak nie potrafili skutecznie zakończyć akcji, a często nasz zespół ratował też Szymon Menz. Od 85 minuty Zjednoczeni grali już nawet w dziewiątkę, ponieważ kontuzji doznał Hubert Siwa, a wcześniej wykorzystane były już wszystkie zmiany. Mimo to grali bardzo ambitnie, bo mając aż o dwóch zawodników mniej mieli jeszcze szanse na wyrównanie.

Warto też odnotować, że w 60 minucie w naszej drużynie na boisku pojawił się Grzegorz Meller, który wznowił treningi w klubie.

W następnej kolejce, w sobotę 6 maja Zjednoczeni zagrają na wyjeździe z drużyną AP Reissa Tarnowo Podgórne/Poznań.

Wiara Lecha Poznań - Zjednoczeni Trzemeszno 3:2 (1:2);

Bramki dla Zjednoczonych: Daniel Szymański 2;