Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

Aktualności

Zwycięstwo mimo kiepskiej skuteczności

• autor: admin, 2017-04-09 22:25

W sobotnie popołudnie Zjednoczeni Trzemeszno pokonali w meczu 18 kolejki grupy wschodniej poznańskiej klasy okręgowej zespół Orkana Jarosławiec 3:2. Można by rzec, że gdyby trzemesznianie byli skuteczniejsi to wynik byłby znacznie wyższy.

Więcej w rozwinięciu:

Od początku lepiej piłką operowali trzemesznianie, którzy osiągnęli przewagę. Brakowało jednak wykończenia, a strzały naszych zawodników nie stanowiły zagrożenia bramce Orkana. Znacznie groźniejszą sytuację po kontrze mieli za to goście, kiedy to piłka po strzale ich napastnika minimalnie przeleciała nad bramką. Później Zjednoczeni zaatakowali odważniej i ich sytuacje były coraz groźniejsze. Na prowadzenie udało się wyjść w 21 minucie. Bramkę głową po rzucie rożnym strzelił Adam Niedzielski. Znacznie ciekawsza była druga połowa. Jej początek wskazywał na bardzo otwartą grę z obu stron. Niestety wykorzystali to goście, którzy po kontrze i błędach w obronie Zjednoczonych doprowadzili do remisu. Po tej bramce trzemesznianie uporządkowali nieco grę i znowu przejęli inicjatywę. Efektem tego była bramka Kamila Wysockiego w 57 minucie. Przebieg gry wskazywał na to, że lada moment trzemesznianie podwyższą prowadzenie. Tak się jednak nie działo, gdyż nasi zawodnicy byli tego dnia bardzo nieskuteczni. Dopiero w 79 minucie piłka po dalekim wybiciu przez Michała Kachniarza ku zaskoczeniu wszystkich przelobowała bramkarza i wpadła do bramki. Było więc 3:1 ale goście pokazali, że nawet przy takim wyniku grają ambitnie. Końcówka znowu była bardzo otwarta z obu stron i w 83 minucie Orkan strzelił drugiego gola. Mimo kolejnych groźnych sytuacji trzemesznianie nie potrafili skierować piłki do siatki. Trafiali w bramkarza albo nad bramką. To mogło się zemścić gdyż waleczni zawodnicy z Jarosławca byli bardzo bliscy wyrównania. Na szczęście dla nas ta sztuka im się nie udała i ostatecznie Zjednoczeni pokonali Orkana Jarosławiec 3:2.

Ten mecz pokazał jednak, że mimo dużej przewagi i ogromnej ilości strzałów nie można być pewnym zwycięstwa. Warto odnotować, że Zjednoczeni oddali w meczu aż 26 strzałów, w tym 14 celnych. Goście natomiast strzelali 8 razy, w tym 5 celnie.

Zjednoczeni Trzemeszno - Orkan Jarosławiec 3:2 (1:0);

Bramki dla Zjednoczonych: Adam Niedzielski, Kamil Wysocki, Michał Kachniarz;